Prezydent Krzysztof Żuk złożył doniesienie do prokuratury. Chodzi o anonimową gazetkę

REKLAMA

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk chce, aby śledczy ustalili autorów anonimowych publikacji, które trafiły do skrzynek pocztowych mieszkańców. Prezydent uważa, że to znieważenie i chce, żeby sprawą zajęła się prokuratura.

 

W ostatnich dniach, do skrzynek pocztowych mieszkańców w dzielnicach Miasta Lublin zostały złożone, a tym samym rozpowszechnione, anonimowe materiały w postaci gazetki.

 

– Ich treść oraz sposób rozpowszechniania jednoznacznie wskazują, iż mają one na celu znieważenie funkcjonariuszy publicznych. Takie działanie wypełnia znamiona czynu zabronionego ściganego z oskarżenia publicznego – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy Prezydenta.

 

W związku z tym Prezydent zwrócił się do Prokuratury Okręgowej o przeprowadzenie stosownego postępowania lub zlecenie przeprowadzenia takiego postępowania wskazanej Prokuraturze Rejonowej na terenie Miasta Lublin.

 

Treść zawiadomienia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.