Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Trwa rekrutacja

Straż Miejska w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Straż Miejska Miasta Lublin poszukuje chętnych na stanowisko strażnik miejski – aplikant. Do obsadzenia jest 5 etatów. Oferty można zgłaszać do 29 stycznia.

Pięć osób chce zatrudnić lubelska Straż Miejska. Chodzi o stanowisko strażnik miejski – aplikant. Jest to pierwszy stopień zatrudnienia w straży miejskiej – okres próbny trwający nie więcej niż 12 miesięcy.

– W tym czasie kandydat poddany zostaje podstawowemu szkoleniu, w czasie którego uczy się organizacji straży miejskiej, a także technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, podstawowych zagadnień z zakresu ruchu drogowego, elementów prawa karnego i administracyjnego, kryminalistyki i psychologii – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Po szkoleniu kandydata czeka egzamin, który rozstrzyga o tym, czy nadaje się on stanowisko strażnika miejskiego. Jeśli wypadnie pozytywnie, otrzymuje umowę o pracę na czas nieokreślony i umundurowanie.

– Aktualnie w Straży Miejskiej pracuje 117 funkcjonariuszy oraz 14 cywilów – dodaje Gogola.

Wymagania

Kandydat na strażnika miejskiego musi przede wszystkim posiadać obywatelstwo polskie, mieć skończone 21 lat i zdobyte co najmniej średnie wykształcenie. Oprócz dostarczenia CV i listu motywacyjnego, powinien pamiętać o zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.

Dodatkowo obowiązuje go wykonanie badań lekarskich i testów psychologicznych, gdyż zawód strażnika miejskiego wymaga sprawności fizycznej, umiejętności poradzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach i pełnej poczytalności.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie w początkowym okresie służby wynosi 2200 złotych brutto, czyli blisko 1600 zł na rękę. Pensja z kolejnymi latami służby może wzrosnąć.

Na złożenie dokumentów jest czas do 29 stycznia. Szczegóły znajdziecie na stronie www.986.pl4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mnie rozbawił ten fragment :”praca strażnika miejskiego wymaga sprawności fizycznej, umiejętności poradzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach i pełnej poczytalności.”
    Czyli w ekstremalnych warunkach ekspresowo zakładać blokady 😀