Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Trwa rekrutacja

Straż Miejska w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Straż Miejska Miasta Lublin poszukuje chętnych na stanowisko strażnik miejski – aplikant. Do obsadzenia jest 5 etatów. Oferty można zgłaszać do 29 stycznia.

Pięć osób chce zatrudnić lubelska Straż Miejska. Chodzi o stanowisko strażnik miejski – aplikant. Jest to pierwszy stopień zatrudnienia w straży miejskiej – okres próbny trwający nie więcej niż 12 miesięcy.

– W tym czasie kandydat poddany zostaje podstawowemu szkoleniu, w czasie którego uczy się organizacji straży miejskiej, a także technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, podstawowych zagadnień z zakresu ruchu drogowego, elementów prawa karnego i administracyjnego, kryminalistyki i psychologii – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Po szkoleniu kandydata czeka egzamin, który rozstrzyga o tym, czy nadaje się on stanowisko strażnika miejskiego. Jeśli wypadnie pozytywnie, otrzymuje umowę o pracę na czas nieokreślony i umundurowanie.

– Aktualnie w Straży Miejskiej pracuje 117 funkcjonariuszy oraz 14 cywilów – dodaje Gogola.

Wymagania

Kandydat na strażnika miejskiego musi przede wszystkim posiadać obywatelstwo polskie, mieć skończone 21 lat i zdobyte co najmniej średnie wykształcenie. Oprócz dostarczenia CV i listu motywacyjnego, powinien pamiętać o zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.

Dodatkowo obowiązuje go wykonanie badań lekarskich i testów psychologicznych, gdyż zawód strażnika miejskiego wymaga sprawności fizycznej, umiejętności poradzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach i pełnej poczytalności.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie w początkowym okresie służby wynosi 2200 złotych brutto, czyli blisko 1600 zł na rękę. Pensja z kolejnymi latami służby może wzrosnąć.

Na złożenie dokumentów jest czas do 29 stycznia. Szczegóły znajdziecie na stronie www.986.pl

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mnie rozbawił ten fragment :”praca strażnika miejskiego wymaga sprawności fizycznej, umiejętności poradzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach i pełnej poczytalności.”
    Czyli w ekstremalnych warunkach ekspresowo zakładać blokady 😀