Powstanie interaktywna mapa, która wskaże księży pedofilów. Ma ruszyć w październiku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

W październiku ma ruszyć interaktywna mapa, na której znajdzie się ponad 300 punktów. Będą to miejsca, w których doszło do nadużyć seksualnych przez księży wobec dzieci.

– Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Nad mapą pracujemy od półtora roku – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka z koła Liberalno-Społeczni.

Na interaktywnej mapie ma znaleźć się ponad 300 punktów, wskazujących na miejsca, w których doszło do nadużyć seksualnych wobec dzieci. Dodatkowo na mapie oznaczeni zostaną księża pedofile oraz ich ofiary.

– Pinezki w jednym kolorze będą oznaczały sprawców skazanych przez sąd. Nie możemy ujawnić ich danych z powodu zatarcia wyroku, więc umieścimy przykładowo miejscowość i inicjały – powiedział Marek Lisiński, z Fundacji „Nie lękajcie się”.

Mapa ma pojawić się sieci w październiku.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2018 roku funkcjonuje jawny rejestr pedofilów na terenie Polski. Znalazły się tam imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. LINK do rejestru.

Źródło: RzeczpospolitaKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Żeby nie było, jak najbardziej popieram tego typu akcje, tylko fajnie by było, gdyby lewaków kierowała w tej kwestii jeszcze jakaś empatia a nie chęć zbicia kapitału politycznego.