Port Lotniczy Lublin: Zima nie stawiła się na lotnisku, a wiosna ma opóźniony przylot

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik
REKLAMA

We wtorek o godzinie 17.15 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Mimo, że za oknami zimowa aura to Port Lotniczy Lublin postanowił z humorem przywitać wiosnę.

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny w 2018 przypadł na wtorek 20 marca. Punktualnie o godzinie 17.16 rozpoczęła się astronomiczna wiosna 2018! O tej godzinie Słońce przeszło przez tzw. punkt Barana (punkt równonocy wiosennej).

Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego. O tej porze roku dni stają się dłuższe, a noce krótsze. Przyjęło się, że obchodzimy pierwszy dzień wiosny, ale kalendarzowej, które przypada dzień później, czyli 21 marca. Uczniowie kojarzą go najczęściej z dniem wagarowicza, czyli z dniem, w którym unika się pójścia do szkoły.

Tak naprawdę wyznacznikiem przyjścia wiosny jest pogoda. Tylko ona nam powie, że przyszła nowa pora roku. A za oknami wcale jej nie widać. Wszędzie pełno śniegu, którego w ostatnich godzinach przybyło około 5 cm.

Port Lotniczy Lublin postanowił pożegnać zimę oferując jej darmowy lot, lecz jak informują władze lotniska do tej pory jeszcze się nie stawiła. Samolot w wiosną jest opóźniony. Kiedy przyleci? Tego jeszcze nie wiadomo…

Port Lotniczy Lublin

Informacje o przylocie wiosny możecie znaleźć na stronie lotniska airport.lublin.pl.

Czytaj także: Pierwszy dzień wiosny 2018. Kiedy zaczyna się wiosna?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.