Port Lotniczy Lublin: Ponad 43 tys. obsłużonych pasażerów w kwietniu

Zdjęcie ilustracyjne
PARTNER SERWISU

Kwiecień był kolejnym pomyślnym miesiącem dla Portu Lotniczego Lublin. Lotnisko odprawiło ponad 43 tysięcy pasażerów.

Lubelskie lotnisko w kwietniu odprawiło 43 311 pasażerów, co daje ponad 4 tys. więcej niż w marcu i blisko 10 tys. więcej niż w analogicznym miesiącu 2017 roku. Porównując do kwietnia ubiegłego roku, daje to wzrost rzędu 29,87% więcej podróżnych, którzy odlecieli oraz przylecieli do Lublina.

– Ruch pasażerski na naszym lotnisku dynamicznie rośnie. Początek roku był dla nas bardzo optymistyczny i wierzę, że ta dobra passa utrzyma się w kolejnych miesiącach – mówił Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

W tym roku lotnisko w Świdniku planuje odprawić 500 tysięcy pasażerów. Konsekwencją rosnącego ruchu lotniczego jest rozbudowa terminala, która właśnie się rozpoczęła. Powierzchnia terminalu zwiększy się o około 2,1 tys. metrów kwadratowych. W nowej części znajdzie się hala odlotów. O tym pisaliśmy tutaj – Port Lotniczy Lublin podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy terminala

Obecnie ze Świdnika można polecieć do Kijowa, Sztokholmu, Oslo, Dublina, Liverpoolu, Doncaster, Londynu, Einhoven, Mediolanu oraz Monachium. Od 19 czerwca do 14 września ruszą też połączenia do bułgarskiego Słonecznego Brzegu.

Wizz Air likwiduje bazę na lubelskim lotnisku

Przypomnijmy, że linie lotnicze Wizz Air zamkną bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Lublin. Mają też zostać zlikwidowane połączenia Lublina z Tel Awiwem, Doncaster/Sheffield i Liverpoolem. Szczegóły: Wizz Air zamyka bazę w Lublinie. Będą zawieszone trzy połączenia

REKLAMA

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.