Podpisano umowy na realizację odcinka S19 od Lublina do Kraśnika. Wkrótce ruszą prace

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Krzysztof Nalewajko
PARTNER SERWISU

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy z wykonawcami na realizację trzech odcinków S19 pomiędzy Lublinem a Kraśnikiem. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w 2021 r.

W realizacji jest już cały 75-kilometrowy odcinek S19 na południe od Lublina do granicy z woj. podkarpackim. Dziś w Kraśniku podpisano umowy z wykonawcami trzech odcinków pomiędzy Lublinem i Kraśnikiem, stanowiących część międzynarodowej via Carpatii.

Trasę S19 Lublin – Kraśnik podzielono na trzy części. Aldesa Construcciones Polska zaprojektuje i zbuduje dwa odcinki: pomiędzy węzłami Lublin Węglin i Niedrzwica Duża (12 km, wartość 312, 2 mln zł) oraz obwodnicę Kraśnika (10 km, wartość 319,5 mln zł). Odcinek, od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ, zaprojektuje i wykona firma Mota-Engil Central Europe (ok. 20 km, 498 mln zł).

Od końca zachodniej obwodnicy Lublina będzie prowadziła początkowo wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 19 a następnie odbije na wschód od niej omijając Niedrzwicę Dużą, Niedrzwicę Kościelną i Sobieszczany, by przejść przez lasy przed Wilkołazem w korytarzu obecnej drogi omijając miejscowość od wschodu, a za nią przejść na zachodnią stronę. W miejscowości Lasy przed Kraśnikiem droga ekspresowa przetnie obecną DK-19 omijając miasto od wschodu.

Kierowcy skorzystają z nowej trasy S19 w 2021 r.

Przebieg trasy S19 na odcinku Lublin – Kraśnik | fot. GDDKiA2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W przybliżeniu do końca roku prace przy dokumentacji projektowej.
    Potem ok połowy 2019 decyzja ZRID i dopiero rozpoczęcie budowy.