Paliwo powyżej 5 zł za litr. Ceny na stacjach będą dalej rosły

Stacje paliw Orlen | fot. Dominik Wąsik

W tym tygodniu niemal na wszystkich stacjach benzynowych zostanie przekroczona cena pięciu złotych za litr benzyny „95” i oleju napędowego.

Fatalne wieści dla kierowców: na większości stacji benzynowych za litr popularnej „95” oraz oleju napędowego zapłacimy już ponad 5 złotych. Według ekspertów, z powodu konfliktu Izraela i Stanów Zjednoczonych z Iranem, słabego złotego oraz wprowadzeniu opłaty emisyjnej, wzrost cen paliw może utrzymać się na dłużej.

Jeśli sytuacja na rynku się nie zmieni, już wkrótce cena za litr benzyny może sięgnąć nawet 6 złotych!

Gdzie zatankujemy najtaniej?

Najtańsze paliwo znajdziemy zazwyczaj na stacjach znajdujących się na trasach wyjazdowych z dużych miast. Z kolei w centrach miast i przy autostradach już teraz zapłacić musimy za litr benzyny „95” pięć złotych i kilkanaście groszy. W podobnej cenie oscyluje olej napędowy.

Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 10-05-2018 ukształtowały się na następującym poziomie: 

benzyna bezołowiowa 95 – 4,99 zł/l (+10 gr/l),
benzyna bezołowiowa 98  – 5,28 zł/l (+11 gr/l),
olej napędowy – 4,94 zł/l (+12 gr/l),
autogaz – 2,13 zł/l (+5 gr/l).

Opłata emisyjna

Opłata emisyjna ma wejść na początku 2019 roku. Pieniądze z opłaty paliwowej mają zasilić Fundusz Niskoemisyjnego Transportu oraz istniejący już Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Czytaj więcej o opłacie emisyjnej TUTAJ>>>Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Szukają kurwa pieniędzy by zasilić jebane 500+ na chuj to wgl komu potrzebne =.=