Opóźniają się prace przy przebudowie ronda przy Gali. Wszystko przez pogodę

Prace przy przebudowie ronda Lubelskiego Lipca '80 | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

Pogoda pokrzyżowała plany firmie, która przebudowuje rondo Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabryczną. Drogowcy mają czas do końca października na ukończenie zadania.

Od kilku tygodni widać, a raczej nie widać postępu prac przy przebudowie ronda przy Gali i ulicy Fabrycznej. Ma to związek z warunkami atmosferycznymi, które znacznie utrudniają pracę w ziemi.

„Zaawansowanie prac jest na poziomie 5 procent. Wykonane zostały rozbiórki nieruchomości przy ul. Fabrycznej oraz konstrukcji Al. Zygmuntowskich na zakresie objętych zadaniem, trwa modernizacja uzbrojenia podziemnego, przygotowana została platforma pod palownicę” – wylicza Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Pomimo niewielkiego postępu prac Ratusz jest dobrej myśli i zapewnia, że nie wpłynie to na termin ich zakończenia. Przypomnijmy, że zgodnie z umową prace powinny zakończyć się do końca października 2019 roku. W przypadku opóźnienia miasto będzie mogło nałożyć na wykonawcę kary finansowe za zwłokę.

REKLAMA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.