Nowe zadaszenie muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim. Ratusz ogłosił przetarg

Remont muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim | fot. Dominik Wąsik
REKLAMA

Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim w Lublinie wkrótce doczeka się nowego zadaszenia. Ratusz szuka wykonawcy, który podjąłby się tego zadania.

Temat remontu zadaszenia muszli koncertowej ciągnie się od lutego 2016 roku. Wtedy zarządca obiektu podjął decyzję, że w sezonie letnim nie odbędzie się tutaj żadne wydarzenie. – Taka decyzja została podjęta ze względu na stan techniczny obiektu, przez wzgląd na bezpieczeństwo występujących tam artystów – informuje Barbara Szymańska z Centrum Kultury w Lublinie, zarządcy obiektu.

Remont miał zostać przeprowadzony we wrześniu 2016 r., lecz wykonawca napotkał problemy. – Podczas prac rozbiórkowych w muszli koncertowej pojawiły się okoliczności, których na etapie przygotowania przetargu nie można było przewidzieć. Spowodowało to wstrzymanie prac – tłumaczy Szymańska.

W lipcu 2017 roku Ratusz ogłosił po raz drugi przetarg mający na celu wyłonienie nowego wykonawcy remontu obiektu. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, lecz kwota była zbyt wysoka.

– Z uwagi na znaczą różnicę między kwotą zarezerwowaną na realizację zadania a wysokością jedynej oferty, która wpłynęła w ramach ogłoszonego przetargu, przetarg został unieważniony – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

Do trzech razy sztuka?

26 stycznia 2018 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Lublin pojawił się nowy przetarg na realizację zadania jakim jest budowa nowego zadaszenia muszli koncertowej. – Nowe zamówienie zostało ogłoszone w ramach budżetu na 2018 rok – wyjaśnia Bobowska.

Przyszły wykonawca będzie miał 4 miesiące od daty zawarcia umowy na wykonanie zadaszenia sceny muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim (zostanie ono wykonane w tym roku).

– Zamówienie przewiduje kompleksowe odświeżenie całości muszli i obejmuje również wymianę posadzki sceny (deski modrzewiowe) a także remont ściany w tle sceny, malowanie elewacji całego budynku, remont okładziny „podestu” sceny – wymienia Bobowska.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. mam tylko nadzieję ze zarządcą nie będzie nadal centrum kultury bo znowu gówno tam będzie, jarmarczne kapele i podrzędni wykonawcy… ja chce spowrotem hellofolk festiwal i gwiazdy z prawdziwego zdarzenia jak luxtorpeda, ripper, di anno czy nocny kochanek skoro wczesniej sie dało to i teraz sie pewnie da ale jak ktos łebski to będzie robił a nie te knypki co teraz