Nowa siedziba Urzędu Miasta w Świdniku

PARTNER SERWISU

Dobiegły końca prace budowlane w nowej siedzibie Urząd Miasta w Świdniku. Nowoczesny budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Adaptacja dawnego Gimnazjum nr 2 w Świdniku na siedzibę Urzędu Miasta dobiegła końca. W obiekcie znaleźć można między innymi klimatyzowane biuro obsługi klienta, nowoczesną salę posiedzeń wyposażoną w podium, windy, garaże oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Bardzo ładnie wygląda też teren wokół budynku.

 

Zgodnie z planem w ramach inwestycji powstał duży plac parkingowy na 74 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym 4 miejsca dla samochodów obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne.

 

– Budynek jest w pełni gotowy. Wszystkie prace wykończeniowe zostały sfinalizowane – mówi Roman Kawa, kierownik budowy Skanska. – Nowa bryła została podświetlona lampami LED. Wyjątkowy charakter elewacji budynku nadaje wykorzystanie w niej kamienia w dwóch wariantach kolorystycznych, a także wprowadzenie elewacji wentylowanej z płyt Trespa. Kolor tego drugiego rozwiązania nawiązuje do charakterystycznych lubelskich lessów – dodaje.

 

Nowo powstała placówka świdnickiego magistratu jest nie tylko większa od dotychczasowej, ale również bardziej oszczędna. Zakres robót budowlanych obejmował termomodernizację, umożliwiającą bardziej ekonomiczne wykorzystanie obiektu. Zgodnie z projektem wykonawca wybudował również dodatkowe piętro wraz z zadaszeniem oraz budynek garażu zewnętrznego.

 

Zmodernizowana siedziba magistratu oznacza dla jego pracowników i gości także nowy, bardziej klarowny podział pomieszczeń. W miejscu dawnej sali gimnastycznej powstały sale obrad Rady Miejskiej. Na parterze poza biurem obsługi klienta znajdzie się również Urząd Stanu Cywilnego i sala ślubów. Na kolejnych piętrach ulokowane zostaną odpowiednie wydziały oraz gabinety pracowników magistratu.

 

Zdjęcia

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.