Niedziele wolne od handlu w 2018 r.

Sklepy zamknięte w niedzielę | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

Najbliższa niedziela, 11 marca, będzie pierwszą wolną od handlu, po wejściu w życie ustawy. Sprawdźcie, kiedy jeszcze nie zrobimy zakupów w niedzielę w 2018 roku.

W związku z wprowadzeniem ustawy o zakazie handlu w niedzielę od marca 2018 roku na niedzielne zakupy możemy się wybrać tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Ustawa o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu. Ustawa ta ogranicza również prowadzenie handlu w Wielką Sobotę oraz w Wigilię Bożego Narodzenia.

Sklepy otwarte w niedzielę – gdzie zrobić zakupy 11 marca?

Jeśli zastanawiacie się, gdzie zrobić zakupy w niedzielę, 11 marca 2018, to mamy dla Was złą wiadomość. To pierwszy dzień z zakazem handlu w niedzielę. Oznacza to, że wiele sklepów będzie zamkniętych.

Z zakazu wyłączone zostały placówki, w których handel prowadziłby wyłącznie przedsiębiorca wykonujący działalność we własnym imieniu, a także m.in. stacje paliw, apteki i punkty apteczne. Do tego dochodzą m.in. kwiaciarnie, saloniki prasowe, placówki handlowe w hotelach, sklepy z pamiątkami, placówki handlowe na dworcach czy sklepy internetowe.

Zakaz handlu w niedzielę – kto może sprzedawać?

Według nowej ustawy w niedziele objęte zakazem sprzedaż może prowadzić jedynie właściciel sklepu. Z powierzeniem roli sprzedawcy pracownikowi wiążą się natomiast surowe konsekwencje.

„Kto wbrew zakazowi handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w niedziele lub święta, powierza wykonywanie pracy w handlu lub wykonywanie czynności związanych z handlem pracownikowi lub zatrudnionemu, podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.” – czytamy w ustawie.

Przejdź na kolejną podstronę – tutajWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.