Nie możesz odpalić samochodu? Straż Miejska pomoże

Straż Miejska w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Kierowcom, którym z powodu siarczystych mrozów odmówił posłuszeństwa akumulator w samochodzie mogą skorzystać z pomocy Straży Miejskiej. Wystarczy zadzwonić pod numer 986.

Jak co roku w sezonie zimowym, Straż Miejska Miasta Lublin podejmuje akcję pomocy kierowcom, którzy z powodu niskiej temperatury nie mogą uruchomić swych samochodów. Strażnicy przyjadą w wyznaczone miejsce i przy pomocy kabli rozruchowych pomogą odpalić auto.

Pojazdy Straży Miejskiej wyposażone są w kable rozruchowe (8 sztuk), a pomoc można uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 986. Nie dajmy się naciągnąć „pomocnikom”, którzy za odpalenie z kabli wołają 100 złotych. Strażnicy miejscy robią to bezpłatnie.

Z takiego rozwiązania skorzystało w Lublinie (od stycznia 2017 r.) już 393 osób. Podobne akcje prowadzone są już m.in. w Bełchatowie, Częstochowie, Legnicy, Kielcach czy Opolu.

Pamiętaj!

Trzeba pamiętać, że kiedy prognozy zapowiadają spadki temperatury, w miarę możliwości warto parkować auto w ten sposób, aby, w razie problemów z jego odpaleniem, był łatwy dostęp do akumulatora.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. w Świdniku już drugi rok funkcjonuje ta forma pomocy i widać że jest potrzebna tak jak i badanie profesjonalnym alkotestem