Never stop growing! Czyli dlaczego warto pracować w wakacje

Praca na wakacje to najlepszy pomysł, na jaki młody człowiek może wpaść. Nie dość, że pozwala na podreperowanie budżetu czy zebranie pieniędzy na wymarzony cel, to daje niesamowite doświadczenie, które może w przyszłości zaprocentować. Szczególnie praca za granicą sprawia, że nie tylko dorabiamy, ale także szlifujemy język i uczymy się elastyczności w nowych warunkach.

 

Wakacje to w życiu studenta wspaniały czas, który z definicji ma służyć do odpoczynku i relaksu. Pamiętajmy jednak, że trwają aż 3 miesiące, więc przynajmniej część tego okresu warto przeznaczyć na zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego. Pomysłów na zdobycie pracy na czas wakacji jest mnóstwo. Od odpowiadania na ogłoszenia dotyczące dorywczego zajęcia przez udzielanie korepetycji aż po skorzystanie z usług agencji pracy. Ta ostatnia opcja – czyli zwrócenie się do agencji – daje najwięcej możliwości. Przede wszystkim możemy w elastyczny sposób wybierać godziny pracy, rodzaj zatrudnienia oraz jesteśmy zabezpieczeni umową.

 

Praca na wakacje – w Polsce czy za granicą?

Zaletą pracy na wakacje w Polsce jest z pewnością brak bariery językowej. Jesteśmy blisko rodziny i znajomych, dzięki czemu możemy z powodzeniem wykorzystać weekendy lub dni wolne na relaks w gronie najbliższych. Warto mieć jednak na uwadze, że prawdopodobnie taka praca nie będzie zbyt dochodowa i nie pozwoli na odłożenie większej ilości pieniędzy.

 

Praca za granicą jest dużo bardziej opłacalna, ale obrosła wieloma mitami dotyczącymi warunków pracy. Dla osób, które obawiają się podróży na drugi koniec Europy, idealnym rozwiązaniem jest wybranie bezpiecznego kraju, który znajduje się niezbyt daleko. Krajem, w którym bardzo łatwo jest się zaaklimatyzować i który daje świetne warunki pracy jest np. Holandia. Jeśli wybierzemy dobrą, sprawdzoną agencję pracy, np. Hobij, to naprawdę nie ma się czego obawiać.

 

Zalety pracy za granicą

Do najważniejszych zalet zatrudnienia przez agencję pracy za granicą należą:

większe zarobki – tego punktu chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać,
możliwość podszkolenia języka – pracując z obcokrajowcami „osłuchujemy się z językiem”, dzięki czemu nasze kompetencje językowe rosną,
poznawanie nowych krajów – praca na wakacjach do doskonała okazja do zwiedzania,
poznawanie innych kultur – współpraca z ludźmi z różnych krajów buduje w nas tolerancję i uwrażliwia na różnice kulturowe,
nauka samodzielności – nie oszukujmy się, pracując za granicą z wieloma rzeczami musimy sobie radzić sami (chociażby zakupy w obcym języku),
możliwość awansu – dzięki takim agencjom jak Hobij, nawet w pracy produkcyjnej możemy bardzo szybko awansować na wyższe stanowiska.

 

Dobra agencja pracy zapewnia zakwaterowanie oraz dojazd, więc nie musimy się przejmować, że czegoś nie uda nam się załatwić. Zainteresowanych ofertą pracy, zapraszamy na fanpage na Facebooku jednej z agencji, gdzie można dowiedzieć się szczegółów: facebook.com/hobij.polandWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.