Menu
REKLAMA

Dziś Międzynarodowy Dzień Kawy – 29 września

PARTNER SERWISU

To właśnie dziś, 29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. To wciąż mało znane święto. W końcu dobra kawa o poranku nie tylko stawia na nogi, ale też poprawia humor.

 

Czarna, z mlekiem, z pianką, czekoladą, sypana, rozpuszczalna – każdy ma swoją ulubioną. Jedni raczą się kawą okazjonalnie, inni są od niej wręcz uzależnieni. Dla wielu to pierwszy napój każdego poranka, bez którego trudno dobrze zacząć dzień.

 

Napój z palonych, a następnie zmielonych ziaren kawowca święci triumfy szczególnie w krajach arabskich już od ośmiu wieków. W Europie przyjął się w połowie minionego tysiąclecia, a dziś kawę spożywa się chętnie na każdym kontynencie.

 

Międzynarodowy Dzień Kawy został oficjalnie ustanowiony w 2015 r. Wtedy to, podczas wystawy światowej Expo w Mediolanie, International Coffee Organization zorganizowała pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Kawy.

 

Międzynarodowy Dzień Kawy to świetna okazja, by usprawiedliwić spóźnienie do pracy lub dłuższy powrót do domu. Dziś należy nam się porządny kubek gorącej kawy, wypity w pięknym otoczeniu i przede wszystkim, w spokojnej atmosferze.

 

Wiele badań dotyczących wpływu kawy na zdrowie sugerują, że umiarkowane spożycie kawy ma pewne korzystne oddziaływanie na zdrowie osób dorosłych. Jednakże kawa może nasilać objawy pewnych dolegliwości, np. takich jak niepokój.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

70 lat lubelskiego żużla oczami zawodników. Spotkanie w Centrum Historii Sportu

Studenckie Koło Naukowe Biochemików UMCS ma już 50 lat

Powrót na górę