Miasteczko-las Zwierzyniec

PARTNER SERWISU

Jedną z wartych uwagi miejscowości, na terenie województwa Lubelskiego, jest bezsprzecznie Zwierzyniec. Miasteczko otoczone zewsząd lasami, które wkomponowują się w miejski krajobraz, leży około stu kilometrów od Lublina. Idealne miejsce na aktywny wypoczynek w kontakcie z naturą.

Turystom oferowane są tam przeróżne atrakcje. Spływy kajakowe, szlaki piesze i rowerowe, które przecinają połacie roztoczańskiej zieleni, to jedne z wielu rozrywek jakie czekają na odwiedzających. Możemy tam także podziwiać scenerie wodne jakie rysują Stawy Echo, a w cieplejsze dni popływać w jednym z nich lub oddać się muskaniu promieni słońca na pobliskiej plaży.

Niedaleko Zwierzyńca ulokowana jest wieś Guciów. W niej małe muzeum etnograficzno-przyrodnicze. Oferuje ono zabytki wybudowane w XIX wieku. Nieopodal na pobliskim wzgórzu znajdują się pozostałości grodziska działającego do XI wieku. Atrakcją dla najmłodszych może być Dinopark w Guciowie, który poruszy wyobraźnie młodych i na pewno nauczy ich nieco o prehistorii.

Na koniec perełka. Wróćmy myślą znowu do Zwierzyńca, bo tam turyści mogą podziwiać skromny kościółek na wyspie, który powala swoim jakby nieśmiałym pięknem wyglądając zza liści drzew. Nieopodal słynnego kościółka znajdują się pozostałości browaru Zwierzyniec. Dziś można tam znaleźć głównie punkty gastronomiczne czy stragany z pamiątkami.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.