Matura 2018 język polski poziom podstawowy. Wiemy, co było! [ARKUSZ]

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Matura 2018. Rozpoczął się szalony czas dla maturzystów, którzy właśnie dzisiaj zasiedli do pierwszych arkuszy egzaminacyjnych. Maturę rozpoczął egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Punktualnie o godz. 9 rozpoczęła się matura z języka polskiego z części podstawowej. Uczniowie mieli maksymalnie 170 minut na napisanie egzaminu maturalnego z języka polskiego. Wielu uczniów wyszło przed czasem.

Przypomnijmy, że od godz. 14 maturzyści przystąpią do egzaminu z języka polskiego z poziomu rozszerzonego. Na jego napisanie będą mieli maksymalnie 180 minut.

Jakie pytania były na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Wiemy już, że tegoroczną lekturą na maturze była „Lalka” Bolesława Prusa. Lalka to jedna z ulubionych lektur na maturze. Wokulski jest także lubianą postacią przez uczniów, więc zdecydowana większość ucieszyła się z tej lektury.

Tematem rozprawki na maturze z polskiego był „Tęsknota – siła niszcząca czy budująca ludzkie życie? Rozważ i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Lalki”, całej książki Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu kultury„.

Jeśli maturzysta nie decydował się na napisanie wypracowania, mógł przeprowadzić analizę tekstu poetyckiego, w tym roku był to wiersz Ernesta Brylla pt. „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają”.

Matura 2018 z polskiego – Arkusze CKE

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ ARKUSZ Z JĘZYKA POLSKIEGO (STARA FORMUŁA)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ ARKUSZ Z JĘZYKA POLSKIEGO (NOWA FORMUŁA)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.