Martin Smolinski nowym zawodnikiem Speed Car Motor Lublin

PARTNER SERWISU

Klub żużlowy z Lublina wzmacnia skład przed fazą play-off. Nowym zawodnikiem Speed Car Motoru Lublin został niemiecki żużlowiec Martin Smolinski.

 

Nowym nabytkiem jest 33-letni Martin Smolinski z Niemiec. Trzykrotnie wystąpił w finale IMŚJ, wielokrotnie zdobywał tytuł Indywidualnego Mistrza Niemiec. W swoim dorobku ma Drużynowe Mistrzostwo Niemiec i Drużynowe Mistrzostwo Anglii. W sezonie 2014 startował w cyklu Speedway Grand Prix, wygrywając jedną z rund w Nowej Zelandii (Auckland).

 

W polskiej lidze ostatnio reprezentował barwy KSM Krosno. Teraz będzie jeździł w Kozim Grodzie. – Martina pozyskaliśmy do naszej drużyny mając na uwadze, że w półfinałach play-off nie będzie mógł pojechać Robert Lambert. Anglikowi pokrywają się terminy pierwszego półfinału play-off z meczem ligi angielskiej. Dlatego znaleźliśmy dla niego zastępcę – mówi Kuba Kępa, dyrektor sportowy Speed Car Motoru Lublin.

 

Obecnie Smolinski występuje w Niemczech, gdzie reprezentuje zespół Speedway Bundesligi AC Landshut Devils. Tylko w ostatnim spotkaniu zdobył dla swojej ekipy komplet punktów.

 

19 sierpnia nowy zawodnik Speed Car Motor Lublin pojedzie w zawodach Grand Prix Challenge rozgrywanych w Togliatti, gdzie awans do przyszłorocznych SGP wywalczy trzech najlepszych zawodników.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.