Więcej słupków w centrum Lublina. Koniec z nielegalnym parkowaniem

Zdjęcie ilustracyjne | archiwum

Miasto chce walczyć z kierowcami, którzy nielegalnie parkują w śródmieściu. Słupki mają się pojawić na chodnikach, by uniemożliwić wjazd i parkowanie samochodom.

Jedni uznają je za skuteczny środek walki z nielegalnym parkowaniem, inni twierdzą, że są nieestetyczne, zupełnie niepotrzebne, a nawet utrudniają życie. Mowa tu o słupkach, które uniemożliwiają kierowcom wjazd na „dzikie” miejsca do parkowania np. chodniki.

– Sądziliśmy, że wszyscy okażemy poszanowanie dla wspólnej przestrzeni i zdyscyplinowanie wobec zasad ruchu drogowego, ale byliśmy być może zbyt naiwni – mówi dr. Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.

Na najbliższej sesji rady miasta, prezydent Lublina poprosi radnych, by przeznaczyć 200 tys. zł dla Zarządu Dróg i Mostów na instalację słupków. Wytypowane zostały ulice: Wieniawska, Krakowskie Przedmieście, Chopina, Okopowa, Mościckiego, Solna, Orla, Konopnicka, Narutowicza, Ochotnicza, Strażacka, Mościckiego, Lipowa, Skłodowskiej, Peowiaków, Zamojska,Bernardyńska oraz Radziszewskiego.

– Zadanie będzie zlecone w trybie projektuj i buduj. Słupki blokujące nielegalne parkowanie staną się nieodłącznym i stałym elementem w obszarze centralnym miasta – mówi Karol Kieliszek, rzecznik Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Montaż słupków zaplanowano przed wakacjami.

REKLAMA

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bardzo, bardzo słuszna decyzja i prosimy jak najszybciej. Konieczne słupki dodatkowe tak aby kierowcy nie wjeżdżali przez przejście lub wjazd i stawali na chodniku za słupkami !!!!