Lublin: Kradli nie tylko wódkę. Pracownicy hurtowni z zarzutami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Zarzuty kradzieży artykułów o łącznej wartości 9 tys. zł usłyszeli trzej pracownicy lubelskiej hurtowni. Mężczyźni tam zatrudnieni, wynosili artykuły, głównie alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne.

Policjanci z VII komisariatu prowadzili sprawę dotyczącą szeregu kradzieży artykułów, do których dochodziło od stycznia w jednej z większych hurtowni na terenie Lublina. Łupami sprawców głównie padały spore ilości alkoholu, a także artykuły chemiczne i spożywcze. Straty wyceniono na łączna kwotę ponad 9 tys. z

Kradzieże wyszły na jaw, kiedy to kierownik hali dostrzegł duże braki w towarach. O przestępstwie zostali poinformowali policjanci z „siódemki”. Sprawców kradzieży nie trzeba było szukać daleko, bowiem okazali się nimi trzej mężczyźni tam zatrudnieni.

Jak ustalili policjanci, ich zadaniem była realizacja zamówień. Mężczyźni podjeżdżając wózkiem pod sklepowe półki, brali towaru o wiele więcej niż wynikało to z konkretnego zapotrzebowania. Z pólek znikały całe kartony butelek mocnego trunku. Dzięki zainstalowanym kamerom monitoringu, nie było problemu, by wskazać konkretnych pracowników.

Okazali się nimi mężczyźni w wieku 23, 31 i 36 lat. Na komisariacie dwóch z nich przyznało się do kradzieży. Policjanci dokonali od nich zajęcia mienia na łączną kwotę około 10 tys. zł. Mundurowi odzyskali także skradziony alkohol, który został odnaleziony w wyniku przeszukania mieszkań zatrzymanych.

Cała trójka usłyszała już zarzuty kradzieży, za co może grozić kara nawet do 5 lat więzienia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.