Lubelskie: Uwaga, będzie ślisko na drogach regionu. Będzie padać marznący deszcz

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Meteorolodzy ostrzegają, że na terenie województwa lubelskiego dziś od godz. 17 do jutra rana wystąpią opady marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Wiele osób już dziś rozpoczyna wyjazdy do rodziny na święta Bożego Narodzenia. Oprócz korków na kierowców niestety czekają dodatkowe utrudnienia. Nad Polską przemieszcza się front atmosferyczny, który wypycha zimne, mroźne masy powietrza na wschód i za którym płynie cieplejsze powietrze polarne.

W związku ze zmianą mas powietrza, z chłodnej na ciepłą, na froncie występują opady deszczu, które marzną przy zetknięciu z wychłodzonym gruntem. W efekcie na drogach będzie bardzo ślisko.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącego deszczu dla województwa lubelskiego.

– Miejscami prognozowanie jest wystąpienie marznących opadów deszczu, powodujących gołoledź. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia marznących opadów wieczorem i w pierwszej połowie nocy – informuje Szymon Ogórek z biura prasowej IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 17 w czwartek i utrzyma się do godziny 6 rano w piątek.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.