Takiego miesiąca na lubelskim lotnisku jeszcze nie było. Kolejny rekord został pobity

lublin airport lotnisko Lufthansa
PARTNER SERWISU

Po raz kolejny udało się pobić rekord liczby podróżnych na lubelskim lotnisku. W sierpniu zostało odprawionych ponad 46 tysięcy pasażerów.

 

Sierpień był najlepszym miesiącem pod względem frekwencji w historii lotniska. W tym czasie z lubelskiego lotniska skorzystało dokładnie 46 416 pasażerów. Przypomnijmy, że w tym samym miesiącu roku ubiegłego, lotnisko obsłużyło 40 371 pasażerów. – Zanotowaliśmy 15-procentowy wzrost pasażerów – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

 

Dotychczasowy rekord padł w pierwszym miesiącu wakacji – lipcu – i wyniósł 45 559 osób. Czytaj więcej: Rekordowy lipiec w Porcie Lotniczym Lublin. Ponad 45 tys. pasażerów

 

W sierpniu PLL wykonał też 512 operacji lotniczych. To o 11 więcej niż ubiegłego miesiąca.

 

Przypomnijmy, że w planach jest rozbudowa terminala pasażerskiego o powierzchni blisko 2,2 tys. metrów kwadratowych. Pierwszy przetarg na wykonawcę prac trzeba było unieważnić, ponieważ jedyna firma, która się zgłosiła chciała zbyt dużo. Teraz władze portu prowadzą negocjacje z sześcioma firmami, które chcą się podjąć zadania. Prawdopodobna realizacja zadania to czwarty kwartał 2018 r.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.