Koniec wakacji na Moście Kultury

10498703 434386983370684 4963877883570885801 o

Potańcówka, improwizowane bajki, piknik smakoszy, taneczny wieczorek przy winylach, warsztaty bębniarskie i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wybiorą się na Most Kultury. Przypominamy, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

piątek 22 sierpnia
godz. 20.00

The Frozen North + Drekoty

The Frozen North to post-rockowy zespół założony w 2014 r. przez muzyków z Warszawy (Polska), Glasgow (Szkocja) i Roscrea (Irlandia), tworzący muzykę instrumentalną, wyróżniającą się dynamiką głośnych i cichych gitar oraz liberalnym wykorzystaniem harmonicznego brzmienia skrzypiec. Muzyka zespołu łączy dźwięki eterycznych, zmodyfikowanych efektami gitar z mocnymi rytmami i pięknymi melodiami skrzypiec, krążąc po granicy między delikatnymi motywami a euforycznymi ścianami dźwięku. Choć założony niedawno, zespół grał już w takich miejscach, jak Cafe Kulturalna i Palladium w Warszawie czy festiwal ‘Na Siano Sunrise’, zorganizowany przez Nasiono Records na Kaszubach.

Drekoty to zespół muzyczny założony w 2011 roku przez perkusistkę Olę Rzepkę. Debiutanckim wydawnictwem zespołu była EPka Trafostacja promowana piosenką Masłem. Aktywność koncertową Drekoty rozpoczęły od nagrody za najlepszą polską piosenkę na Festiwalu Gramy 2011. Potem były koncerty u boku Evangelisty, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris i obecność na kilku składankach, m.in. Offensywa 4 i Sealesia 2. Pod koniec 2012 roku pojawiła się debiutancka, pełnowymiarowa płyta zespołu zatytułowana Persentyna. Wydawnictwo znalazło się w czołówce podsumowań muzycznych w zakresie muzyki alternatywnej. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów klubowych, a także wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Off Festival, Opener

sobota 23 sierpnia
godz. 15.00 Otwarta Lekcja Tańca z Maat Festival
Andrea Costanzo Martini urodził się w Cuneo, we Włoszech; ukończył Akademię Baletu Heinz Bosl Stiftung w Monachium. Zaczynał jako tancerz baletu, podróżując pomiędzy Izraelem a Szwecją, gdzie współpracował z Batsheva Dance Company (pod kierownictwem Ohada Naharina), Cullberg Baletten a także Inbal Pinto & Avshalom Pollack Dance Co. Występował w spektaklach Ohada Naharina ,Sharon Eyal, Jirziego Kyliana, Crystal Pite, Alexandra Ekmana, Benoit Lachambre, Inbal Pinto. Andrea zaczął przygotowywać choreografie w ramach Batsheva Iotsrim (Dancers Create), zarówno dla młodego, jak i dla głównego zespołu, w latach 2007 a 2010. W 2009 jedna z jego prac została wybrana przez artystę video Oriego Golana do produkcji video tanecznego. W 2011 przygotował spektakl na sześciu mężczyzn-tancerzy z Cullberg Baller zatytułowany „Tylko dla mężczyzn”, który był pokazywany w Moderna Dans Theatre w Sztokholmie. W marcu 2013 jego spektakl solowy „Co wydarzyło się w Turynie” otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Taniec i Choreografia w czasie Stuttgart Solo Tanz Competition.



godz. 20.00 Czarne Lwy z Przedmieścia / potańcówka
Prawdziwy akustyczny wehikuł czasu zabierający słuchaczy na potańcówkę w lata 60-te i 70-te. Znana i uwielbiana z ubiegłorocznej edycji Mostu Kultury lubelska kapela Czarne Lwy z Przedmieścia to zespół, który grając jazzującą, stylową muzykę wprawiał most w wibracje i nie pozwalał nikomu usiedzieć na miejscu, zacierając jednocześnie jakiekolwiek granice wieku czy gustu odbiorców. Skład zespołu stanowią świetni muzycy rozumiejący się tak dalece, że nie potrzebują nawet prób przed występami.

niedziela 24 sierpnia
godz. 14:00
Piknik Smakoszy

Przed nami druga edycja Pikniku Smakoszy na Moście Kultury. Zapraszamy wszystkich łasuchów na prawdziwą ucztę pełną pozytywnych emocji, a serwowaną przez naładowanych pomysłami ludzi. Swoimi popisowymi daniami będą nas częstować lubelscy blogerzy kulinarni. Ta dobra i smaczna zabawa ma na celu poszerzenie świadomości kulinarnej. Tu pysznie zjemy i porozmawiamy o jedzeniu. Liczymy, że to niedzielne popołudnie będzie najlepszym pretekstem do spotkania z bliskimi na Moście Kultury. Oczywiście wszystko polega na próbowaniu różnych smaków i zbieraniu przepisów, które z łatwością odtworzycie w domu. Każdy ma się dobrze bawić, bo przecież każda impreza kończy się w kuchni! Start 24 sierpnia o godz. 14:00 aż do ostatniego kawałka ciasta. Zapraszamy!

1537408_443351865807529_462347436101964038_o

15:00 No Potatoes. Bajki improv.
Grupa „No Potatoes” tym razem w „rodzinnym” wydaniu! Jedyny i niepowtarzalny spektakl dla dzieci i rodziców, który przeniesie nas w świat bajek z pogranicza jawy i snu. Jak to w teatrze improwizowanym – wszystko zdarzyć się może. Aktorzy improwizatorzy zmierzą się z sugestiami dziecięcej publiczności. Na scenie pojawią się dziecięce zabawki, książki, instrumenty. Co wyniknie z takiej impro-mieszanki? Jakie historie odnajdą pod poduszką „ziemniaki”? Tego dowiecie się na Moście Kultury.
zapisy: [email protected]

środa 20 sierpnia
godz. 19.00 Taneczny wieczorek z DJ Profesorem

Zapraszamy na taneczne wieczorki z klasyką muzyki lat 80tych. Zagra dla Państwa legenda Czarciej Łapy, Dworku Graffa i innych legendarnych klubów Lublina – DJ Profesor. Człowiek, który posiada prawdopodobnie największą kolekcję singli na winylach. Człowiek, który grał po sześć nocy z rzędu w najznamienitszych lubelskich lokalach w latach 70tych i 80tych. Teraz powraca ze swoimi płytami. Przez wszystkie te lata kiedy prezentował muzykę nie sprzedał ani jednej płyty, taką miał zasadę.
Udało nam się dotrzeć do tej, prawie już zapomnianej, przykrytej warstwami kurzu kolekcji i włosy stanęły nam dęba. Okazało się, że płytoteka zawiera białe kruki, których nie można już nigdzie kupić. W owych czasach kiedy ktoś puszczał muzykę i wiedział jak to robić, zarabiał tyle na samych „utworach na życzenie”, że śmiało mógł sobie pozwolić na kupno każdej nowej płyty. Tak było w przypadku DJ’a Profesora. Ten człowiek to prawdziwy zawodowiec. Ten człowiek ma wszystko. Wszystko na winylach, których nie używał od kilkunastu lat. Przyszedł czas aby zmienić ten stan rzeczy. Udało nam się go namówić na ostatnią wycieczkę do przeszłości. Dj Profesor postanowił wyprzedać swoją kolekcję, jednak zanim to zrobi przypomni nam jak kształtowały się korzenie muzyki tanecznej. Stare płyty, nowy mikser, nowe gramofony, nowy mikrofon. Nowe Centrum Kultury, stary pomysł na Andrzejkową potańcówkę w zupełnie nowym kontekście. Eksperyment.

10575121_443347729141276_5415628870397939809_o

czwartek 28 sierpnia
godz. 17.00-19.00 Warsztaty Bębniarskie

Otwarte warsztaty bębniarskie z Węglin Drummers. Dla młodzieży i dorosłych. Rytmy z Brazylii, Kuby i Afryki na instrumentach wchodzących w skład muzyki tradycyjnej.
Instrumentów jest wiele i łączą one w sobie różne techniki gry np.: gra rękami, pałkami, nogami. Rytmy opracowane tak, by każdy, bez względu na stopień umiejętności, mógł sprawnie brać udział w warsztatach.
Prowadzący: Rafał Maj, Łukasz Szulc (Sambasim)
Ilość miejsc ograniczona. 
zapisy: [email protected]



godz. 20.00 No Potatoes / teatr improv
Pokaz improwizacji teatralnej z No Potatoes – to wyjątkowo skuteczne narzędzie rozwijania wyobraźni i kreatywności, umiejętności komunikowania się i rozwiązywania problemów, a przede wszystkim budowania osobowości w kontekście zespołu. Jest to też oczywiście niczym nieograniczona zabawa. W improwizowanych spektaklach grupy No Potatoes zmierzymy się z materią teatralną TU i TERAZ. Aktor face to face widz. Bez scenariusza, scenografii i reżysera. Używając rożnych form improwizacji (technik narracyjnych lub pantomimicznych), aktorzy opowiedzą historie na zadany przez publiczność temat, odpowiadając tym samym na ukryte pragnienia widza. Teatr No Potatoes swoją premierę miał 7 czerwca 2008 r. podczas Nocy Kultury w klubie Cax Mafe w Lublinie. W lipcu 2008 zaprezentował się szerokiej publiczności w audycji Freak, prowadzonej przez red. Józefa Szopińskiego w PR Lublin. Spektakle No Potatoes oparte są na kanadyjskim stylu improwizacji teatralnej, która uznana została za jedną z najatrakcyjniejszych scenicznie form IMPROV na świecie.

Godz. 21.00 W starym kinie: Nocny kowboj
Nocny kowboj, reż. John Schlesinger, USA 1969
Obsypana nagrodami (m.in. 3 Oskary), rewelacyjna adaptacja prozy Jamesa Leo Herlihy’ego. Historia Joe Buck’a – młodego i naiwnego chłopaka z Teksasu, który pewnego dnia rzuca pracę pomywacza i wyrusza autobusem do Nowego Jorku z nadzieją, że zostanie dobrze opłacanym żigolo. Jednak rzeczywistość wielkiego miasta szybko weryfikuje jego młodzieńcze wyobrażenia…

piątek 29 sierpnia
godzina 20:00 Co-Sovel

Co-Sovel to autorski projekt Izoldy Sorenson, znanej z zespołów takich jak Drekoty i Julia Marcell, która przygotowała materiał na swoją debiutancką płytę. Jej muzyka określana bywa mianem alternatywnego popu, elektroniki i indie-folk. Żywiołowe utwory w wykonaniu live, dopełnione ekstrawaganckimi stylizacjami członków zespołu, pełne są energii i nierzadko wprowadzają widza w stan transu. Śpiewane przez liderkę projektu teksty stanowią jej autorskie przekłady ze słoweńskiego na języki angielski i polski wierszy Srecko Kosovela – poety początku XX wieku, zaliczanego do nurtu modernistów, ekspresjonistów i dadaistów. Awangardowość i konstruktywizm form Kosovela znajduje swoje odbicie także w metodach pracy Izoldy Sorenson – tłumaczenia nie są dosłowne, a luźne podejście do poezji niebanalnego Słoweńca znajduje uzasadnienie w nazwie zespołu, której rozszerzenie oznacza tyle co”Cooperation with Kosovel”.

sobota 30 sierpnia
godz. 20.00 Traditional Jazz Revival

Traditional Jazz Revival to prawdziwa rzadkość. Skład instrumentalny nawiązuje do tradycyjnych, nowoorleańskich zespołów ulicznych. Całkowicie akustyczny, bez perkusji, z tubą pełniącą rolę instrumentu rytmicznego. Muzyka zespołu zabierze słuchaczy w dźwiękową podróż do brzmieniowych korzeni jazzu.

niedziela 31 sierpnia
15:00 Najmniejszy bal świata

Bal dla dzieci podsumowujący wakacje z Małym Mostem. Zabawę poprowadzi Dawid Modrzejewski z Projektu Wodzirej Kids. Wszelkie elementy przebrania i kostiumy mile widziane.

godz. 20.00 salsoteka

Studio Tańca Joanny i Konrada Dąbskich zaprasza na imprezę taneczną w karaibskich rytmach. Wspólnie z Mostem Kultury bawić się będziemy na salsotece na świeżym powietrzu , na moście przy Gali . Startujemy o 20:00 bezpłatną nauką tańca i animacjami dla każdego, zapraszamy. W trakcie imprezy w godzinach można będzie potańczyć salsę, bachatę, kizombę i wiele innych gorących tańców. Bawimy się na betonowym podłożu, radzimy zabrać ze sobą wygodne obuwie. Impreza krótka, zapraszamy punktualnie, jeżeli chcecie wytańczyć się w wakacje ..

materiały organizatora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.