Kolejne pieniądze trafiły do podwykonawców linii Lublin – Dęblin

Prace na linii kolejowej Lublin - Dęblin | fot. Dominik Wąsik

PKP Polskie Linie Kolejowe wypłaciły kolejne pieniądze dla trzech kolejnych podwykonawców firmy Astaldi na linii Dęblin – Lublin.

PKP PLK wypłaca sukcesywnie kolejne należności dla podwykonawców włoskiej firmy Astaldi, która porzuciła prace na linii kolejowej Lublin – Dęblin. Rezygnacja spółki z tego kontraktu pozostawiła na lodzie setki podwykonawców, którym zalega milionowe kwoty.

– „PLK nie pozostawiły bez wsparcia podwykonawców Astaldi S.p.A, którzy nie otrzymali należności za wykonaną pracę. Spółka podjęła nadzwyczajne działania względem regulowania należności dla podwykonawców. Określono najszybszy i zgodny z prawem sposób procedowania dokumentów, który pozwoli podwykonawcom uzyskać należności wynikające ze zobowiązań Astaldi S.p.A.” – czytamy w komunikacie.

PKP PLK wypłaciło pierwsze pieniądze w ubiegły czwartek – 14 mln zł. Trafiły one do 5 firm, które pracowały na linii Lublin – Dęblin i złożyły komplet wymaganych dokumentów. Kolejne pieniądze zostały wypłacone 8 października, ok. 5 mln zł dla trzech kolejnych podwykonawców na tej linii.

PLK analizują najskuteczniejsze warunki do szybkiej kontynuacji prac objętych powyżej opisanymi kontraktami.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.