Kiedy otwarcie placu Litewskiego? Znamy wstępny teremin

PARTNER SERWISU

Dobiega końca przebudowa placu Litewskiego w Lublinie. Ratusz zapewnia, że gotowy plac Litewski będzie udostępniony mieszkańcom już w czerwcu.

 

– Zasadnicze roboty budowlane zostały zakończone w planowanym terminie – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.

 

Mowa tu o przebudowie placu Litewskiego. Zgodnie z umową prace powinny się zakończyć 30 kwietnia, lecz na przebudowywanym placu wciąż widać pracowników. Dlaczego? Ratusz dał wykonawcy dodatkowy miesiąc na wykonanie ostatnich drobnych prac wykończeniowych. Wszystko z powodu długiej zimy, która nie pozwoliła na nadrobienie prac archeologicznych.

 

Na jakim etapie są prace? – Prowadzone są rozruchy, próby i odbiory fontanny, a w godzinach wieczornych i nocnych testujemy pokazy multimedialne. Kontynuujemy również drobne prace wykończeniowe na placu, przy zieleni, montaż elementów małej architektury i placu zabaw – wymienia Bobowska.

 

Zakończenie prac nie jest równoznaczne z otwarciem placu dla mieszkańców. Żeby tak się stało plac musi przejść odbiory. – Umowa przewiduje termin 54-ro dniowy, ale jak wynika z naszego doświadczenia, odbiory zostaną wykonane niezwłocznie, możliwe że w ciągu dwóch tygodni – informuje Bobowska.

 

Inwestycja za 62 miliony złotych będzie udostępniony mieszkańcom prawdopodobnie już w czerwcu. Dokładnego terminu urzędnicy na razie nie chcą podawać, ponieważ wszystko zależy od tego jak będą przebiegały odbiory. Nieoficjalnie mówi się, że plac miałby zostać udostępniony już na Noc Kultury, która odbędzie się 3 czerwca.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.