Jarmark Jagielloński 2017 w Lublinie

jarmark jagielloński lublin
PARTNER SERWISU

Jarmark Jagielloński w Lublinie to prawdziwe święto kultury tradycyjnej. Rękodzieło, pokazy, muzyka czy warsztaty. Zobacz co nas czego podczas tegorocznej edycji!

 

Jarmark Jagielloński nawiązuje do dawnych jarmarków podczas, których można było zakupić produkty u wystawców z całej Europy. Na lubelskim Starym Mieście po raz jedenasty będziemy mogli podziwiać starannie wyselekcjonowaną sztukę ludową i rzemiosło twórców z Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Białorusi i Litwy, którzy swoje wyroby wykonują zgodnie z regionalną tradycją.

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Jarmarku jest pisankarstwo – różne techniki i wzory zdobienia jaj. W związku z tym zobaczymy pełen wachlarz wzornictwa i technik zdobniczych pisanki na Jarmarku Rękodzielniczym.

 

Specjalnym wydarzeniem będzie koncert który, w tym roku jest dedykowany miastu z okazji 700-lecia, w którym spotkają się wybitni artyści polskiej sceny muzycznej z mistrzami muzyki tradycyjnej. W koncercie udział wezmą Michał Urbaniak i Kapela Romana Wojciechowskiego, Kayah i Teresa Mirga i Kałe Bała oraz Adam Słupczyński, Włodek Pawlik i Janina Chmiel z Kapelą Butrynów, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic i Antoni Gralak.

 

Nie zabraknie też muzyki granej na ulicach starego miasta. Tradycyjne dźwięki będą przez cały Jarmark zapewniać Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego oraz liczne kapele, które swoje umiejętności zaprezentują również podczas uwielbianych przez wszystkich nocnych potańcówek.

 

Cały program oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej jarmarkjagiellonski.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.