IMGW ostrzega: Burze z gradem w regionie. Będzie też mocno wiało

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla województwa lubelskiego. Prognozuje się wystąpienie burz z ulewnym deszczem.

W poniedziałek wschodnia część Polski znajdzie się pod wpływem zatoki związanej z niżem przemieszczającym się nad Skandynawią (pas od Suwalszczyzny po Śląsk) oraz w zasięgu chwiejnej masy napływającej z południowego wschodu dzięki niżowi znad rejonu Rumunii (Podkarpacie i część Lubelszczyzny).

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla mieszkańców południowo-wschodniej części województwa lubelskiego. Najbardziej narażone są powiaty: biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, tomaszowski i zamojski.

Jak informuje IMGW od około godz. 15.00, mieszkańcy tych regionów mogą się spodziewać gwałtownych burz, lokalnie z gradem. Przygotujcie parasole, bo może zrobić się nieprzyjemnie. Prognozuje się opady deszczu do 20 mm z porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie możliwy grad.

Źródło: Polscy Łowcy Burz / IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.