Grupa Azoty Puławy dostarczy „bąbelki” do napojów Pepsi

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay
PARTNER SERWISU

Grupa Azoty Puławy zdobyła akredytację na produkcję dwutlenku węgla do napojów gazowanych wytwarzanych przez PepsiCo.

„Akredytacja pozwoli spółce dostarczać dwutlenek węgla do całej Pepsi, w tym do dwóch zakładów produkcyjnych w Polsce (Michrów i Żnin). Łączna konsumpcja krajowych zakładów Pepsi to 10 proc. zdolności produkcyjnych dwutlenku węgla spółki” – czytamy w komunikacie.

Bąbelki produkowane przez puławski zakład trafią nie tylko do butelek z napojami, które są dostępne do sklepach. Dwutlenek węgla może trafiać do zakładów świadczących dla Pepsi usługi rozlewania, stosowanych potem m.in. przez automaty Pepsi znajdujące się np. w takich sieciach jak KFC.

Aby puławskie Azoty mogły dostać akredytację musiały spełnić szereg wymagań PepsiCo na obszarze produkcji, kontroli jakości, sprzedaży i logistyki oraz systemów zarządzania. Akredytacja jest ważna do końca 2022 roku.

Przypomnijmy, że Grupa Azoty Puławy ma już doświadczenie w produkcji „bąbelków” do słodkich napojów. Wcześniej firma miała akredytację Coca-Coli.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.