Gorąco w całym regionie. Po południu możliwe burze z gradem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

Dzisiaj w całym regionie jest słonecznie. Temperatura wszędzie przekracza 23 stopnie. Po południu spodziewane są natomiast burze, które lokalnie mogą być gwałtowne.

Nad Europą Północno-Wschodnią znajdzie się centrum silnego układu wysokiego ciśnienia, który swoim klinem obejmie wschodnią część naszego kraju. W pasie od północnej przez środkową po południową Polskę, w środowisku słabego przepływu poziomego mas powietrza będzie przebiegać zatoka niskiego ciśnienia.

Przed strefą frontową wykształci się silna, dolno-troposferyczna zbieżność wiatru oddzielająca dwie zróżnicowane termicznie masy powietrza wzdłuż której dojdzie do znacznego nagromadzenia się pary wodnej.

Zbiór tych wszystkich zdarzeń nad naszym krajem w dniu dzisiejszym doprowadzi do rozwoju gwałtownych burz. Burze przejdą przez województwa: opolskie, śląskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Synoptycy przewidują, że burze mogą również wystąpić w części województwa lubelskiego.

Szczegóły wkrótce.

Pogoda na podstawie informacji Polscy Łowcy Burz

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.