Gdzie kupić rogale świętomarcińskie w Lublinie? Ile kosztują [ceny, sklepy, cukiernie]

Gdzie kupić rogale świętomarcińskie w Lublinie? | fot. Dominik Wąsik

Rogale świętomarcińskie to nieodłączny element obchodów dnia św. Marcina w Poznaniu. Mimo że specjał ten jest typowy dla stolicy Wielkopolski, dostaniecie go także w Lublinie.

Tradycja wypieku Rogali Świętomarcińskich związana jest z osobą św. Marcina. W 1891 roku proboszcz jednej z poznańskich parafii pod wezwaniem Św. Marcina, podczas kazania apelował do wiernych, by ci, uczynili coś dobrego dla najbiedniejszych mieszkańców miasta. Parafianin Józef Melzer, pracujący w miejskiej cukierni, namówił właściciela, by upiec Rogale Świętomarcińskie i rozdać je biednym.

Dziś, aby cukiernia czy piekarnia mogła używać nazwy „rogal świętomarciński” lub „rogal marciński”, musi uzyskać specjalny certyfikat Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego oraz Unii Europejskiej. W większości punktów kupimy więc tak naprawdę rogale z białym makiem, a nie prawdziwe rogale świętomarcińskie.

Rogale świętomarcińskie w Biedronce | fot. Dominik Wąsik

Gdzie kupić rogale świetomarcińskie w Lublinie?

Rogale świętomarcińskie w Lublinie kupimy zarówno w cukierniach i piekarniach, jak i w zwykłych sklepach. W Biedronce dostaniecie je w cenie 4,99 zł za sztukę (4,49 zł/szt. przy zakupie dwóch), w Tesco za 3,79 zł, a w Lidlu za 4,99 zł (3,74 zł przy zakupie 4 szt.). W Auchanie rogale świętomarcińskie są sprzedawane po 3,79 zł/szt., a w Carrefourze za 3,99 zł/szt.

Dlaczego rogale świętomarcińskie w supermarketach są takie tanie? Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest waga. Rogale sprzedawane w cukierniach ważą ok. 250g, czyli nawet 100g więcej, niż te sprzedawane w supermarketach.

Znasz cukiernie lub piekarnie w Lublinie, w których możemy kupić rogale świętomarcińskie? Podziel się tą informacją z naszymi czytelnikami! Czekamy na komentarze z adresami cukierni poniżej tego artykułu.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jadłam rogale z zieleniaka u magdy na botaniku i są fantastyczne nie wiem skąd oni je biorą ale polecam wszystkim.