Dzień Życzliwości w Lublinie. Uczennice "Staszica" życzyły mieszkańcom miłego dnia

PARTNER SERWISU

Dziś na całym świecie obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. By go uczcić nie potrzeba dużego wysiłku, a jedynie uśmiech, ciepłe słowo, miły gest.

 

21 listopada w ponad 180 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości, którego celem jest wzbudzenie w ludziach pozytywnych emocji i uwrażliwienie na wzajemną życzliwość.

 

Wystarczy powiedzieć serdeczne: „dzień dobry!” lub „miłego dnia!” przypadkowemu przechodniowi, ustąpić miejsca w autobusie starszej osobie czy po prostu pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje.

 

Stolicą pozytywnego nastawienia, dobroci dla innych i promocji życzliwych postaw były uczennice I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie. Uczennice spacerowały po centrum Lublina z karteczkami, na którym można było znaleźć napis „Miłego dnia!” lub „Uśmiechnij się :)”. Kto odwzajemnił ten gest dostał słodki prezencik w postaci cukierka.

 

Akcja odbyła się w ramach projektu „Lublin w sieci życzliwości”. Jego celem jest promocja życzliwości jako wartości społecznej, która pozwala m.in. na integrację społeczeństwa.

 

Miłego dnia wszystkim życzymy! #LUBLINWSIECIZYCZLIWOSCI

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.