Droższe tankowanie na lubelskich stacjach. Gdzie opłaca się tankować w Lublinie?

Stacja benzynowa | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Przełom lipca i sierpnia upływa pod znakiem podwyżek cen paliw na stacjach. Są to podwyżki średnio 4 grosze na litrze w skali całego kraju. Gdzie w Lublinie zatankujemy najtaniej?

 

Jak zauważają analitycy BM Reflex, ceny wzrosły średnio 4 grosze na litrze w skali całego kraju. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje średnio 4,39 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 – 4,73 zł/l, olej napędowy – 4,22 zł/l, zaś autogaz – 1,84 zł/l.

 

– Podwyżki spowodowały, że ceny paliw wróciły do poziomu z połowy czerwca, a jednocześnie są ponownie wyższe niż przed rokiem: benzyny o 5–6 gr/l, diesel o 11 gr/l, autogaz o 23 gr/l – mówi Urszula Cieślak z Biura BM Reflex, monitorującego rynek paliwa.

 

– Zdecydowanie najwyższe ceny będziemy notować na stacjach przy drogach ekspresowych i autostradach, więc szukający tańszego paliwa przy planowaniu wyjazdu na wakacyjny wypoczynek powinni wybrać inne miejsce tankowania – radzą eksperci.

 

Ile zapłacimy za paliwo na stacjach w Lublinie?

W Lublinie benzynę bezołowiową 95 najtaniej kupimy przy Atrium Felicity, a dokładnie na stacji Auchan. Cena za litr wynosi 4,22 zł. Tutaj też kupimy najtańszy olej napędowy – 3,98 zł za litr i gaz po 1,69 zł.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.