Comeback Górnika Łęczna

635669419516099624

Rzutem na taśmę Górnik zdobył punk w wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice. Łęcznianie przegrywali 3:0, ale zdołali odrobić stratę. Bramka na 3:3 padła dopiero w 6. doliczonej minucie meczu.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 2. minucie po dośrodkowaniu Patrika Mraza, wynik spotkania otworzył Marcin Pietrowski. Górnik zamiast rzucić się do odrabiania strat, tylko sprezentował Piastowi kolejnego gola. Po faulu w polu karnym Pawła Sasina na Macieju Jankowskim, z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Radosław Murawski. Jednak nawet         to nie zmobilizowało gości do odważniejszych ataków na bramkę Rusova. Piast nie odpuszczał       i w 25. minucie na 3:0 po kolejnej asyście Patrika Mraza strzelił Maciej Jankowski. Kiedy wydawało się, że to już nokaut, w końcu przebudzili się zawodnicy przyjezdnych, a Paweł Piesio zdołał w 31. minucie  zmniejszyć stratę do Gliwiczan.

W przerwie trener Rybarski postanowił zdjąć z boiska Radosława Pruchnika, a w jego miejsce delegował – pozyskanego pod koniec ostatniego okienka transferowego – Javiera Hernandeza. Debiutujący w Górniku Hiszpan, który do klubu z Łęcznej dołączył na zasadzie wolnego transferu, odpłacił trenerowi za zaufanie. Wykorzystując osłabienie Piasta, który od 82. minuty grał w dziesiątkę (drugą żółta kartkę dostał Michał Masłowski), najpierw w 89. minucie zdobył kontaktową bramkę, w 6. minucie doliczonego czasu doprowadził do wyrównania. Ostatecznie Górnik z Gliwic wraca z jednym punktem.

W 9. kolejce Górnik zmierzy się w Lublinie z Koroną Kielce. Mecz w sobotę, 17.09 o godzinie 15:30.

Piast Gliwice – Górnik Łęczna 3:3 (3:1)

Bramki: Pietrowski (2), Murawski (9-z karnego), Jankowski (25) – Piesio (31), Hernandez (89, 90+6).

Piast:Rusov – Mokwa (90 Sedlar), Korun, Pietrowski, Hebert, Mraz – Murawski, Bukata, Masłowski – Szeliga (70 Zivec), Jankowski (73 Barisić).

Górnik: Prusak – Sasin, Pruchnik (46 Hernandez), Gerson, Leandro – Bonin, Dźwigała (65 Danielewicz), Szmatiuk, Drewniak, Piesio (75 Pitry) – Śpiączka.

Żółte kartki: Szeliga, Masłowski, Murawski – Sasin, Bonin.

Czerwona kartka: Michał Masłowski (82 min, Piast, za drugą żółtą).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 4528.

(fot. katowickisport.pl / Piotr Charchuła)