„Bon za zakupy do Rossmanna czeka na odbiór.” Uwaga, to oszustwo!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

Oszuści wysyłają fałszywe e-maile udające wiadomość od sieci Rossmann. Tym razem próbują skusić ofiary na akcję, w której do wygrania są karty podarunkowe o wartości 500 zł.

Bon za zakupy do Rossmanna czeka na odbiór” – o takiej nazwie internauci otrzymują e-maile wysłane rzekomo przez sieć Rossmann. Całość wygląda, jakby konkurs rzeczywiście przygotowała popularna drogeria.

Wygraj kartę podarunkową o wartości 500 zł do wybranej drogerii Rossmann!

Po otwarciu emaila pierwsze co zauważymy to ogromny napis „Wygraj kartę podarunkową o wartości 500 zł do wybranej drogerii Rossmann!„. Poniżej tego napisu znajdują się zdjęcia dwóch kart podarunkowcych Rossmann, które mają utwierdzić odbiorcę maila, że to nie oszustwo, a faktycznie został wytypowany przez Rossmann’a.

W dalszej części wiadomości od Rossmann, czytamy, że „adres email został wytypowany do wzięcia udziału w naszym najnowszym konkursie, w którym możesz wygrać kartę podarunkową Rossmann o wartości 500 zł!”. Internauci są zachęcani do wzięcia udziału, co ma podkreślać, że pozostało jedynie 6 bonów do rozdania, a promocja kończy się za 3 dni. Aby zdobyć fałszywy bon Rossmanna, odbiorca e-maila musi wypełnić ankietę, która zajmuje tylko 15 sekund.

To oszustwo!

Kliknięcie, w któryś z załączonych linków w wiadomości przekieruje nas do formularza, w którym proszą nas o podanie wszystkich danych, by wziąć udział w rzekomym konkursie. W efekcie możemy stracić dostęp do kont w serwisach społecznościowych lub zostać okradzeni z pieniędzy w bankowości internetowej.

Dodatkowo bez naszej wiedzy w przeglądarce lub na komputerze może zainstalować się niechciany wirus, który może zablokować dostęp do naszych plików m.in. zdjęć czy dokumentów.

To nie pierwszy taki przypadek. W ubiegłbym roku oszuści założyli fałszywy profil sieci Rossmann na Facebooku, gdzie zorganizowali konkurs z okazji jubileuszu drogerii. O tym pisaliśmy tutaj – „Konkurs z okazji jubileuszu drogerii Rossmann”. To oszustwo – nie daj się nabrać

Rossmann przypomina też, że wszystkie organizowane przez niego konkursy i promocje prezentowane są wyłącznie w sklepach, gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb” oraz na stronie www.rossmann.pl.

Ostrzeż swojego znajomego, jeśli wziął udział w takim konkursie!WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.