Biedronka wycofuje ze sprzedaży mrożone warzywa. Mogą zawierać groźne bakterie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Biedronka wycofuje ze sprzedaży mrożone warzywa na patelnię. Wszystko z powodu kukurydzy użytej do produkcji mrożonki, która może mieć bakterie Listeria monocytogenes.

Główny Inspektorat Sanitarny oraz właściciel Biedronki zamieścili na swoich stronach informację o wycofaniu z rynku partii mrożonych warzyw. Jak czytamy w komunikacie firmy Greenyard Frozen Poland, stało się tak „w związku z potencjalną niezgodnością mikrobiologiczną mrożonej kukurydzy użytej do produkcji”.

Wycofanie dotyczy następujących produktów:

+ Warzywa na patelnię z ziemniakami Mroźna Kraina 750 g, producent Greenyard
+ Warzywa na patelnię po włosku Mroźna Kraina 450 g, producent Greenyard z datą przydatności do 06.2020.

Wszystko przez bakterie Listeria monocytogenes, które mogą znajdować się w kukurydzy wykorzystanej do przygotowania mrożonych warzyw na patelnię.

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

– „Nasza decyzja jest podyktowana dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów i ma na celu wyeliminowanie nawet znikomego ryzyka spożycia składnika mogącego mieć wpływ na zdrowie konsumentów, jeśli produkt nie został przygotowany według instrukcji podanych na opakowaniu przez producenta.” – czytamy w komunikacie.

GIS przypomina, że listerioza, czyli choroba wywołana przez bakterię Listeria monocytogenes jest bardzo groźna dla dla kobiet w ciąży – może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka, i osób z obniżoną odpornością, u których może dojść do zapalenia opon mózgowych i sepsy.

Osoby, które zakupiły powyższe produkty proszone są o zwrócenie produktu do sklepu, w którym zostały zakupione lub zniszczenie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Chyba nieco pozno na takie komunikaty… Chociaz z drugiej strony to mrozonki, wiec moze.jeszcze czesc kupujacych ma je w swoich zamrazarkach. Podobnie w przypadku papryki z Lidla, ktora byla w sprzedazy 17-21.07 – komunikat o tym, zeby ja zwrocic do sklepu pojawil sie dopiero ponad tydzien po fakcie, kiedy juz wiekszosc zdazyla ja skonsumowac. Wszelkie testy na obecnosc czegokolwiek w produktach, ktore sa dostarczane do sklepow powinny byc wykonywane przed dopuszczeniem ich do sprzedazy! Pora cos z tym wreszcie zrobic!

  2. Bardzo dobra zupa była z tych warzyw właśnie ja skończyłem jeść, dziękuję za cenną informacje