Bezpłatne przejazdy dla uczniów z Lublina. Radni zdecydowali

Komunikacja miejska MPK w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W ubiegły piątek odbyły się dwie nadzwyczajne sesje Rady Miasta Lublin. Obydwie dotyczyły tego samego tematu – bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i uczniów z Lublina.

 

Od 1 stycznia 2018 roku uczniowie lubelskich szkół podstawowych i gimnazjów nie będą płacić za przejazdy komunikacją miejską. Tak zdecydowali radni Rady Miasta Lublin podczas piątkowych posiedzeń.

 

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek odbyły się dwie nadzwyczajne sesje rady miasta. W porządku obydwu posiedzeń był tak naprawdę jeden istotny punkt. Chodziło o darmowe przejazdy dla dzieci i uczniów z lubelskich szkół.

 

Pierwsza była na specjalne wezwanie prezydenta. Druga na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radni podczas nadzwyczajnej sesji przyjęli jednogłośnie projekt zgłoszony przez prezydenta Lublina (a właściwie radnych Wspólnego Lublina).

 

Uchwała przyznaje prawo do bezpłatnych przejazdów dzieciom od lat 4 do rozpoczęcia nauki oraz uczniom podstawówek i wygaszanych gimnazjów do lat 16. PiS miał też swój projekt dotyczący bezpłatnych przejazdów. Zakładał on, że za darmo mogliby jeździć uczniowie – dzieci i młodzież – do 21 roku życia.

 

Ulga łącznie obejmie ok. 35,5 tys. dzieci. Koszt wdrożenia tego projektu jest szacowany na niecałe trzy miliony złotych. – Nikt więcej nie zapłaci, nie będzie żadnych podwyżek biletów – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.