Baseny na Słonecznym Wrotkowie do przebudowy. Co jeszcze?

Baseny na Słonecznym Wrotkowie | fot. MOSiR
PARTNER SERWISU

MOSiR ogłosił przetarg na przebudowę basenów na Słonecznym Wrotkowie. Woda w nich ma być podgrzewana, a przed wejściem będzie można skorzystać z prysznica.

Będzie to największa przebudowa w historii Słonecznego Wrotkowa. – W wyniku 10-letniej, intensywnej eksploatacji, elementy tworzące ośrodek Słoneczny Wrotków uległy znacznej degradacji. Ich wymiana jest niezbędna – przyznaje Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nowe baseny

MOSiR ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach drugiego etapu przebudowy basenów w ośrodku. Głównym zadaniem, które ma zostać zrealizowane jest wymiana czterech basenów na nowe. – Te obecne są wykonane z folii basenowej, nowe będą wykonane ze stali ocynkowanej pokrytej folią basenową. Nie trzeba będzie demontować na zimę, jak to miało miejsce do tej pory – wyjaśnia Bednarczyk.

Dodatkowe udogodnienia

To nie koniec zmian. Nowe baseny zostaną wyposażone w system przykrywania, który będzie stosowany każdej nocy i w czasie opadów deszczu. Dzięki temu woda będzie się m.in. wolniej wychładzać. – W dwóch zainstalowany będzie system podgrzewania wody, który zapewni odpowiednią temperaturę wody. W dwóch będzie to system dogrzewania solarnego – dodaje Bednarczyk.

Dodatkowo mają zostać wymienione brodziki służące do mycia nóg przed wejściem na teren basenów (tzw. nogomyje). Nowe zostaną wyposażone w natryski, dzięki czemu przed wejściem do basenu będzie można się schłodzić pod prysznicem.

Czystsza woda

– Znaczna część planowanych prac będzie dotyczyła przebudowy systemów związanych z wodą zasilającą wszystkie wodne atrakcje Słonecznego Wrotkowa. Mówimy o systemach dostarczania, filtracji i uzdatniania wody. Będzie się to wiązało z budową nowego budynku techniczno-magazynowego obok basenów, w którym znajdzie się m.in. nowa filtrownia – dodaje.

Drugi etap prac

Zadanie związane z przebudową basenów jest drugim etapem prac. Pierwszy był zrealizowany w 2017 r. i polegał na przebudowie systemu filtracji wody zasilającej wszystkie wodne atrakcje ośrodka. Te prace pochłonęły ok. pół miliona złotych.

Kolejne przetargi

Na początku 2018 r. MOSiR ogłosi kolejne dwa przetargi. Jeden dotyczyć będzie renowacji wodnych zjeżdżalni znajdujących się w ośrodku, a drugi odnowienia wodnego placu zabaw. Wszystkie prace mają zostać ukończone najpóźniej do 22 czerwca 2018 r.

W 2018 r. MOSiR na wszystkie swoje inwestycje wyda 5 mln zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Boisko do siatkówki przydałoby się poprawić. Linie plus piasek wymienić na profesjonalny 😛